Czwarte zwycięstwo seniorów w "okręgówce"

Po dwóch zwycięstwach nad dwoma ostatnimi zespołami w tabeli nadszedł czas na spotkanie z dużo bardziej wymagającym przyeciwnikiem. Zapowiadał się trudny mecz i tak też właśnie było. "Olipmpia" przyjechała walczyć o pełną pulę.

Pierwsza odsłona dość wyrównana, ataki z obydwu stron, jednak to "goście" mieli więcej 100%-wych sytuacji do zdobycia bramek. Już na początku meczu dobra akcja "gości", dyskusyjny rzut karny, jednak stojący tego dnia w bramce "Warty" S. Pustelnik świetnie broni strzał z jedeanstego metra. Warto zaznaczyć, że to pierwszy obroniony rzut karny naszego bramkarza w tym sezonie. Niestety niedługo później "Olimpia" znów przeprowadza dobrą akcję po naszej stracie w środku pola i tym razem zawodnik "gości", w sytuacji sam na sam, nie daje szans bramkarzowi "Warty". Wynik 0:1 i "gospodarze", nie pierwszy już raz w tym sezonie są zmuszeni "gonić" wynik. Kilka minut później, podobna sytuacja jak przy stracie gola, ale tym razem bramkarz "Warty" wychodzi obronną ręką i wygrywa pojedynek "jeden na jeden".

Mecz mógłbyć praktycznie "ustawiony" pod dyktando drużyny przyjezdnych. Na szczęście "gospodarze" zaczęli atakować i to przyniosło skutek. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, P. Nawizowski świetnie dośrodkował spod linii końcowej wprost na głowę A. Mysłka, który wyrównał stan rywalizacji na 1:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale zapowiadało się na wiele emocjii w drugiej połowie.

Po zmianie stron rówież oglądaliśmy wyrównane spotkanie, ale to "Warta" była tego dnia skuteczniejsza. Po faulu na M. Kowalczyku do rzutu wolnego podszedł P. Nawizowski i świetnym strzałem nie dał szans bramkarzowi "Olimpii". Niedługo później M. Kowalczyk zagrywa dobre podanie do P. Nawizowskiego i mamy już wynik 3:1. Taki rezultat wprowadził nieco rozluźnienia w szeregach "gospodarzy", a "goście" nie mieli zamiaru się poddać i starali się atakować. "Warta" wyraźnie cofnęła się na swoją połowę, aby atakować z kontry. Ataki "Olimpii" w końcu przyniosły skutek i zdobyli bramkę kontaktową na 3:2. W międzyczasie bramkarz "Warty" popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Jednak to "gospodarze" jeszcze raz znaleźli drogę do bramki przeciwnika. Znów świetne, długie podanie M. Kowalczyka do P. Nawizowskiego i ten w sytuacji sam na sam kompletuje "hat-trick".

"Warta" Mstów - "Olimpia" Huta Stara  4 : 2 (1:1)
Bramki: A. Mysłek as. P. Nawizowski, P. Nawizowski x 3 as. M. Kowalczyk

Skład: S. Pustelnik - K. Tyras (82' K. Chudzik), A. Mysłek (kpt.), M. Niezabitowski, T. Waszczyk, D. Kowalczyk (86' M. Mermer), P. Szczęsny (60' M. Tyfel), M. Kyzioł, M. Morawiak, M. Kowalczyk, P. Nawizowski

Wynik 4:2 i trzy punkty cieszą tym bardziej, że przeciwnik tego dnia pokazał kawał dobrego futbolu. "Warta" utrzymała drugie miejsce w tabeli i zbliża się coraz bardziej do utrzymania w Klasie Okręgowej. Już za tydzień, bardzo trudny wyjazd do Kalet na spotkanie z tamtejszą "Unią", która w tej fazie rozgrywek jeszcze nie przerała i zanotowała dwa wysokie zwycięstwa z rzędu.
 
L.p.   Nazwa drużyny Mecze Z R P Zd. Str. +/- Pkt
1. Lotnik Kościelec 3 2 1 0 11 1 +10 24
2. Warta Mstów 3 3 0 0 14 5 +9 23
3. KS Stradom-AJD Częstochowa 3 0 2 1 4 10 -6 20
4. (+1) Unia Kalety 3 2 1 0 12 3 +9 18
5. (-1) Olimpia Truskolasy 3 1 0 2 10 8 +2 17
6. Olimpia Huta Stara 3 1 1 1 8 9 -1 15
7. Liswarta Lisów 3 0 1 2 3 11 -8 8
8. Sieraków Śląski 3 0 0 3 1 16 -15 5
« wstecz