Passa bez porażki podtrzymana w Kaletach

Mecz w Kaletach zapowiadał niezłe widowisko, ponieważ zarówno "Unia" jak i "Warta" przystępowały do tego spotkania jako drużyny bez porażki w rywalizacji w grupie spadkowej. Lepiej w spotkanie weszli "gospodarze" ponieważ już na początku wyszli na prowadzenie wykorzystując niefrasobliwość naszych obrońców. Już nie po raz pierwszy w tym sezonie "Warta" musiała gonić wynik. Miała okazje do wyrównania, niestety po świetnym podaniu A. Boguckiego idealnej okazji "sam na sam" nie wykorzystał M. Morawiak. Niedługo później, po akcji przeprowadzonej środkiem boiska, ten sam zawodnik już się nie pomylił i po strzale z dystansu i rykoszecie doprowadził do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy, chociaż obie strony miały okazje bramkowe, tak jak np. P. Nawizowski w sytuacji "jeden na jeden" źle uderzył w piłkę.

Druga połowa zapowiadała niemniej emocji, "Unia" za wszelką cenę chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i groźnie atakowała. Przykładem może być uderzenie w słupek z bliskiej odległości, gdzie "Warta" miała dużo szczęścia nie tracąc bramki. Jednak to "goście" z Mstowa wyszli na prowadzenie. Po świetnej akcji K. Tyrasa przy końcowej linii boiska bramkę na 1:2 zdobył P. Nawizowski. Była to już 16 bramka tego zawodnika w sezonie. Wydawało się, że Mstowianie dowiozą korzystny wynik do końca spotkania, niestety po indywidualnym błędzie jednego z wprowadzonych do gry zawodników, "Unia" zdołała wyrównać. Sytuacji z obu stron nie brakowało, można powiedzieć, że to "goście" byli bliżej zdobycia zwycięskiej bramki. Mecz jednak zakończył się remisem i chyba taki wynik w 100% oddaje przebieg całych zawodów.

Dzięki temu remisowi, "Warta" utrzymała drugie miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały 4 mecze. Kluczowe będą dwa najbliższe spotkania z, teoretycznie, mocniejszymi przeciwnikami, następnie podejmować będziemy dwóch "outsider-ów", których oczywiście nie można też zlekceważyć. Warto dodać, że był to szósty mecz z rzędu bez porażki w rozgrywkach "okręgówki". Poniżej aktualna tabela naszej grupy.
 
L.p.   Nazwa drużyny Mecze Z R P Zd. Str. +/- Pkt
1. Lotnik Kościelec 4 3 1 0 14 1 +13 27
2. Warta Mstów 4 3 1 0 16 7 +9 24
3. KS Stradom-AJD Częstochowa 4 0 3 1 6 12 -6 21
4. Unia Kalety 4 2 2 0 14 5 +9 19
5. Olimpia Truskolasy 4 1 1 2 13 11 +2 18
6. Olimpia Huta Stara 4 1 1 2 8 12 -4 15
7. Liswarta Lisów 4 0 2 2 6 14 -8 9
8. Sieraków Śląski 4 0 1 3 3 18 -15 6

"Warta" Mstów - "Unia" Kalety 2:2 (1:1) [bramki: M. Morawiak, P. Nawizowski as. K. Tyras]
skład: S. Pustelnik - K. Tyras, A. Mysłek, M. Niezabitowski, T. Waszczyk, M. Kyzioł, P. Szczęsny, M. Morawiak (D. Kowalczyk), M. Tyfel, A. Bogucki (kpt.), P. Nawizowski 
« wstecz