Pierwsza drużyna bez porażki w ostatnich czterech spotkaniach

W ramach 13-tej kolejki rozgrywek Klasy Okręgowej "Warta" udała się do Truskolach, aby podjąć tamtejszą "Olimpię", która w trzech ostatnich spotkaniach zgromadziła komplet punktów pokonując odpowiednio: "Lotnik" Kościelec, "Amator" Golce oraz "Liswartę" Popów.

Podopieczni trenera M. Kotyli również mogli się pochwalić niezłym bilansem bez porażki w trzech ostatnich meczach: remis z "Gromem" Miedźno, wygrana z "Liswartą" Popów oraz remis z "Liswartą" Krzepice.

Zapowiadało się ciekawe i mocno wyrównane widowisko na obiekcie "Olimpii".

Spotkanie dobrze zaczęli "goście" i już w pierwszych minutach w dogodnej sytuacji znalazł się M. Kyzioł, który został sfaulowany, arbiter jednak nie odgwizdał ewidentnego przewinienia zawodnika "gospodarzy". "Warta" była więcej przy piłce i raz za razem starała się stwarzać zagorożenie pod bramką rywali. W 10-tej minucie został odgwizdany rzut wolny w okolicach pola karnego Olimpii, świetnie dośrodkował M. Tyfel, a wynik meczu strzałem głową otworzył M. Niezabitowski. "Olimpia" próbowała odpowiedzieć, ale dobrze funkcjonował tego dnia blok obronny "Warty" wraz z bramkarzem. Kilka minut później powinien zostać odgwizdany kolejny rzut karny dla przyjezdnych, ale i tym razem sędzie nie dopatrzył się przewinienia w polu karnym na A. Boguckim. Niedługo po tym "goście" przeprowadzili świetną akcję, w której A. Bogucki minął dwóch rywali i dobrze dośrodkował w pole karne, bramkarzowi udało się wybić piłkę, ale ta trafiła pod nogi P. Nawizowskiego który precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, chociaż były ku temu okazje jak np. sytuacja M. Kyzioła, który po podaniu A. Boguckiego znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, niestety ten okazał się lepszy od napastnika "Warty". Końcówka pierwszej połowy była dość "gorąca" i obfitowała w wiele nieczystych zagrań z obu stron, co poskutowało pokazaniem kilku żółtych kartek.

Druga odsłona przyniosła znów sporo fauli, kartek i kontrowersji. Drużyna "Olimpii" za wszelką cenę chciała zdobyć bramkę kontaktową, niestety raziła dużą nieskutecznością i brakiem pomysłu na grę, która opierała się głównie na zagraniach długich piłek do skrzydłowych lub napastników. Około 70-tej minuty drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał M. Morawiak i "Warta" musiała kontynuować grę w "10". Inicjatywa przeszła na stronę "gospodarzy", a "goście" byli nastawieni na kontrowanie i stałe fragenty gry. Nie brakowało świetnych sytuacji do podwyższenia wyniku, jak strzał w słupek M. Kyzioła.

Zawodnicy z Mstowa mecz kończyli w "9" po tym jak M. Niezabitowski sfaulował bez piłki przeciwnika za co został ukarany czerwoną kartką. Grając z przewagą dwóch zawodników, "Olimpia" zdołała zdobyć bramkę kontaktową. Na więcej nie starczyło jednak czasu i to "Warta" cieszyła się z trzech punktów.

Do końca rundy pozostały 2 kolejki, w któych zmierzymy się z "Piastem" Przyrów oraz KS "Stradom-AJD" Częstochowa. Na piwerszą czwórkę szanse jeszcze są, chociaż nie wszystko zależy od nas. Najważniejsze jednak to uzbierać możliwie jak najwięcej punktów, aby spokojnie przygotować się zimą do rundy wiosennej.

"Olimpia" Truskolasy  -  "Warta" Mstów  1:2 (0:2)
bramki: M. Niezabitowski, P. Nawizowski
kartki: M. Morawiak (żółta x 2), M. Kotyla (żółta), P. Bednarek (żółta), M. Niezabitowski (czerwona)

Skład:
S. Pustelnik - A. Marszałek, M. Niezabitowski, A. Mysłek, T. Waszczyk (65' P. Bednarek) - M. Kotyla, M. Morawiak, M. Tyfel, P. Nawizowski (88' E. Klajnowski) - A. Bogucki (kpt.) (90' D. Kowalczyk), M. Kyzioł

Rezerwowi: M. Mermer, M. Sowiński
« wstecz