Pierwsze zwycięstwo Seniorów na własnym boisku.

Drużyna Seniorów po ważnym zwycięstwie w ostatnim spotkaniu, podejmowała mocną drużynę z Woźnik, która zajmowała 5 miejsce w tabeli z przewagą nad nami 4  punktów.

Nasza ekipa wyszła z mocnym postanowieniem pierwszego zwycięstwa na wiosnę u siebie.

Niestety na samym początku tracimy bramkę po uderzeniu piłki zza pola karnego wybitej po rzucie wolnym gości. Po stracie bramki nasi zawodnicy próbowali wyrównać niestety przeciwnik  zadał kolejny cios, przy biernej postawie naszych zawodników. Po tym w końcu składna akcja naszego zespołu, doskonałe podanie w tempo od R. Króla do M. Kowalczyka, który zostaje sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykonuje 11, niestety jego strzał doskonale broni bramkarz gości. Zawodnicy Warty nie podłamali się i w 38 minucie po składanej akcji całej drużyny i asyście M. Kowalczyka, R. Król umieścił piłkę z bliskiej odległości w lewym narożniku bramki. Do przerwy zatem 1:2 dla Woźnik.

Po przerwie zobaczyliśmy odmieniony zespół Warty, który wyszedł z myślą pójścia za ciosem i zdobycia kolejnych goli.
Już w 53 minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował E. Mazanek, gdzie doskonale odnalazł się kapitan Warty A. Bogucki i doprowadził do
wyrównania. Już 3 minuty później kolejna asysta E. Mazanka, do której wychodzi M. Kowalczyk, mija bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Kilkanaście minut później Woźniki miały szansę na wyrównanie z jedenastego metra. Na szczęście P. Dróżdż doskonale wyczuł intencje strzelającego i obronił jedenastkę!
Mimo licznych sytuacji naszym zawodnikom nie udało się podwyższyć prowadzenia, ale co najważniejsze nie straciliśmy już żadnej bramki
i wywalczyliśmy komplet punktów. W doliczonym czasie gry kontuzji nabawił się prawy obrońca Warty M. Szyda. Życzymy Michałowi zdrowia i szybkiego powrotu na boisko.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna Warty awansowała na 6 miejsce w tabeli i traci tylko 2 oczka do Piasta Przyrów, który zajmuje 4 miejsce w lidze.

Skład:
P. Dróżdż - M. Szyda ( 90’ J. Latocha), M. Niezabitowski, K. Kloczkowski, K. Tyras - R. Król (M. Morawiak 71’), E. Mazanek, D. Kowalczyk (84’M. Klajnowski ), M. Kowalczyk - M. Kyzioł - A. Bogucki (C) ( 90’ M. Tyfel)

Rezerwowi: M. Zgrzebny (B), M. Nabiałek, B. Michalik

« wstecz