Trzecie zwycięstwo z rzędu seniorów w "okręgówce"

W sobotnie popołudnie "Warta" podejmowała na własnym obiekcie ostatnią drużynę w tabeli. Zapowiadało się na dość pewne zwycięstwo i tak też właśnie było. "Gospodarze" kontrolowali przebieg całego spotkania i pewnie pokonali drużynę "Sierakowa".

Wynik spotkania otworzył M. Kowalczyk po akcji z kontry i podaniu P. Nawizowskiego. Na 2:0, strzałem głową, podwyższył A. Bogucki po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego M. Kowalczyka. Jeszcze przed przerwą "Warta" zdobyła trzecią bramkę, tym razem to M. Kowalczyk dobrym podaniem obsłużył P. Nawizowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza drużyny przeciwnej.

Druga odsłona meczu niewiele różniła się od pierwszej. "Gospodarze" cały czas mieli większe posiadanie piłki, a drużyna z Sierakowa starała się kontrować. Padły kolejne bramki. Na 4:0 podwyższył M. Kowalczyk po dośrodkowaniu P. Nawizowskiego. Drużyna "gości" odpowiedziała honorowym golem z rzutu karnego po faulu naszego bramkarza w polu karnym. "Warta" również miała jedenastkę, niestety strzał T. Waszczyka obronił golkiper z Sierakowa. To właśnie zaraz po niewykorzystanym rzucie karnym został ustalony wynik meczu. Z rzutu rożnego dośrodkował P. Nawizowski, a A. Bogucki drugi raz wpisał się na listę strzelców tego dnia, również po uderzeniu głową.

Wynik 5:1 zdecydowanie zasłużony dla "Warty". Dzięki tej wygranej Mstowianie awansowali na 2 pozycję w swojej grupie. Już za tydzień dużo trudniejszy rywal, "Olimpia" Huta Stara.
« wstecz