Ważna wygrana Pierwszej Drużyny.

W ramach 15-tej kolejki Klasy "O" "Warta" podejmowała u siebie "Victorię" Częstochowa. Rywal niby niżej notowany, ale już dwa tygodnie temu przekonaliśmy się, że nikogo nie można lekceważyć.

Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze i już po kilku minutach mogliśmy prowadzić 1:0, niestety świetny strzał z dystansu M. Morawiaka wylądował na poprzeczce. "Gospodarze" kontrolowali przebieg spotkania i po świetnej akcji zapoczątkowanej przez M. Kowalczyka, piłkę otrzymał M. Kyzioł, który spod linii końcowej świetnie wyłożył piłkę A. Jurze, a ten nie miał problemu umieszczenia jej w siatce. Kilka minut później, podobna sytuacja, tym razem w roli asystenta D. Kowalczyk, a jego dośrodkowanie wykończył M. Morawiak. Wszystko wskazywało na to, że mecz jest już "ułożony" i 3 punkty zostaną w Mstowie. Nic bardziej mylnego, ponieważ nasi zawodnicy już przyzwyczaili kibiców do dużych emocji. Faul przed naszym polem karnym, strzał z rzutu wolnego, błąd bramkarza i 2:1. Niedługo później kontra "gości", niefrasobliwość obrońców i było 2:2. Nadomiar złego, tuż przed przerwą z boiska wyleciał M. Kyzioł za faul na przeciwniku bez piłki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą odsłonę "Warta" wyszła mocno zmotywowana i pomimo gry w 10-tkę bardzo chciała zdobyć komplet punktów. Zaczęło się podobnie jak na początku spotkania, "gospodarze" prowadzili grę i starali się wyjść na prowadzenie. Po jednej z ackji, bramkarz "Victorii" sfaulował w polu karnym A. Boguckiego i sędzia wskazał "wapno". Pewnym wykonawcą okazał się M. Kowalczyk i mieliśmy 3:2. Po kilkunastu minutach, kolejna świetna akcja, strzał M. Morawiaka wybronił bramkarz, ale przy dobitce M. Kowalczyka nie miał już nic do powiedzenia. "Goście" próbowali wykorzystać przewagę liczebną i zdobyć bramkę kontaktową, mieli strzał w poprzeczkę i kilka, na prawdę, groźnych akcji. Nic jednak z tego nie wyszło, wynik 4:2 nie uległ już zmianie i Mstowianie mogli się cieszyć z wywalczenia 3 punktów.

Już za tydzień daleki wyjazd do Szczekocin i starcie z tamtejszą "Spartą", która w tabeli plasuje się dwie pozycje niżej od "Warty".

Skład: S. Pustelnik - P. Bednarek (75' P. Wyrzykowski), M. Piasecki, T. Waszczyk, K. Pijor, D. Kowalczyk (83' E. Klajnowski), M. Morawiak, M. Kyzioł, M. Kowalczyk, A. Jura (90' M. Sowiński), A. Bogucki (kpt.)

Rezerwowi: M. Marek, J. Figzał, M. Maciejczyk, A. Marszałek

Tutaj można zobaczyć relację i trochę statystyk: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/warta-mstow,victoria-czestochowa,1730285.html

Poniżej galeria z meczu.

Foto by M. Kloczkowski.
« wstecz