Wygrana seniorów w "okręgówce" na inaugurację rundy "finałowej"

Mecz z Lisowem był "debiutem" nowego szkoleniowca pierwszej drużyny "Warty" Prometeusza Morawiaka. Zapowiadało się na dość łatwe zwycięstwo biorąc pod uwagę pozycję oraz dorobek punktowy dryżyny "Liswarty". Nic bardziej mylnego, ponieważ wygrana wcale nie przyszła łatwo.

Początek spotkania pokazał która drużyna lepiej gra w piłkę, "gospodarze" prowadzili grę na połowie rywala i już po 10 minutach prowadzili 1:0. Z rzutu rożnego świetnie dośrodkował M. Kowalczyk, a bramkę, strzałem głową, zdobył A. Mysłek. Wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, niestety groźne kontry "Liswarty" i niefrasobliwość naszych obrońców zaowocowały dwoma kolejnymi trafieniami dla drużyny z Lisowa. Pierwsze z rzutu karnego po faulu naszego bramkarza, drugie po długim podaniu i sytuacji "sam na sam". Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie już zmianie, dośrodkowanie w pole karne A. Boguckiego, po zamieszaniu, wykorzystał P. Szczęsny. 2:2 do przerwy i nieco niesmak wśród kibiców "Warty".

Druga odsłona, podobnie jak i pierwsza, zaczęła się pod dyktando "gospodarzy". Atak za atakiem, niestety brakowało skuteczności. W końcu po uderzeniu M. Morawiaka bramkarz sparował piłkę tak, że trafiła pod nogi M. Kowalczyka, który znalazł drogę do bramki i mieliśmy 3:2 dla "Warty". Kolejne ataki nie przynosiły rezultatów aż w końcu w 90-tej minucie spotkania długie podanie z środka pola świetnie zgrywa A. Bogucki, a M. Kowalczyk z pierwszej piłki pakuje piłkę do siatki. Wynik 4:2 i zaraz koniec meczu, ale nie koniec emocji. Kolejne świetne podanie do P. Nawizowskiego pod linię końcową, wydawało się, że zawodnik nie zdąży do piłki, ten jednak do niej dochodzi i wykłada na pustą bramkę M. Kowalczykowi. 5:2, hat-trick M. Kowalczyka w drugiej połowie i koniec meczu.

Najważniejsze są 3 punkty, które w ostatecznym rozrachunku będą się bardzo liczyć. Za tydzień mecz na wyjeździe z "outsider-em" z Sierakowa Śląskiego, którego również nie należy lekceważyć i pewnie przywieźć komplet punktów.

Poniżej fotogaleria przygotowana przez M. Kloczkowskiego.
« wstecz