Z żałobnej karty: zmarł Longin Bogucki

Z głębokim żalem informujemy, iż w poniedziałek (08 maja br.) zmarł były zawodnik, wieloletni gospodarz obiektu i działacz „Warty” Mstów, Longin Bogucki.  Miał 73 lata.
Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 11 maja, o godz.16 w Kościele parafialnym w Mstowie.
 

1

Ś.p. Longin Bogucki   [*] (zmarł 08.05.2017r)

 


Longin Bogucki grał na pozycji pomocnika (łącznika), lewoskrzydłowego. Karierą piłkarską rozpoczynał na początku lat 60-tych w LZS „Warta” Mstów,  z klubem związany do końca swojej gry.

Bardzo dobry technik, świetnie egzekwował stałe fragmenty gry. Zawsze elegancki na boisku, choć potrafił także – słownie lub żartem - „zajść za skórę” niejednemu sędziemu.

Był jednym z kluczowych zawodników drużyny LZS Warta Mstów, która w latach 1968 – 1971 odnosiła największe sukcesy w ówczesnej historii klubu:


- w sezonie 1968/69 wywalczył z drużyną awans do klasy „B” i zdobył Puchar Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Częstochowie


.-  W kolejnym sezonie, 1969/1970, w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowskiego, drużyna seniorów „Warty” uplasowała się na drugim miejscu, ulegając w finale ( 0:1 ) drużynie RKS Raków I b Częstochowa - był to największy sukces w ówczesnej historii Klubu.

- w sezon 1970/71 „Warta” zdobyła awans do klasy „A” ( od pierwszej do ostatniej kolejki zajmując pozycję lidera rozgrywek)
 

5

LZS „Warta” Mstów (sezon 1970/71) Longin Bogucki pierwszy z prawej

 


Po zakończeniu gry w piłkę Longin Bogucki nigdy nie zapomniał o „Warcie” Mstów. Z klubem był związany jako działacz, wieloletni gospodarz obiektu (wspólnie z żoną Marianną) i najwierniejszy kibic.
 

7

Spotkanie zawodników LZS „Warta” Mstów po latach (Longin Bogucki –górny rząd, trzeci od lewej)
„Wujek Londek”, „Lulu Łącznik” (bo tak często był nazywany przez starszych zawodników i kolegów) był praktycznie na każdym meczu, rozgrywanym na stadionie w Mstowie. 

Cześć Jego pamięci!

 

4

Zawsze wierny kibic - w swoim stałym miejscu, przy starym budynku klubowym

(pierwszy z lewej)
 

Opracował: Tomasz Gęsiarz

 


 
« wstecz