Bardzo ważne zwycięstwo w ostatnim meczu Seniorów

Spotkanie rozpoczęliśmy od najszybciej straconej bramki w tym sezonie, bo już w 1 minucie, po katastrofalnym błędzie bramkarza.
Ruszyliśmy od razu do ataku, ale to goście mogli podwyższyć, kiedy to po składnej akcji mieli strzał w poprzeczkę.
W 18 minucie doprowadzamy do remisu. Zgranie głową A. Boguckiego i A .Jura lobuje bramkarza gości.

Na prowadzenie wyszliśmy w 28 minucie. Ponownie A. Jura, który doszedł do wybitej piłki po rzucie rożnym i huknął z około 25m w samo okienko bramki "Orła", jak to mówią "zrywając pajęczynę". Bramka "Stadiony Świata"! 

Goście w tej odsłonie również zagrażali naszej bramce. Najgroźniejsza akcja, kiedy to po strzale z rzutu wolnego i ponownej poprzeczce, nie potrafili dobić piłki do pustej bramki. Szczęście w tym fragmencie wyraźnie nam dopisało, ale tego właśnie brakowało w wielu poprzednich spotkaniach tego sezonu.

W drugiej odsłonie poprawiliśmy grę szczególnie w środkowej strefie boiska, nie pozwalając już na wiele przyjezdnym. 
Sami groźnie kontratakowaliśmy, a najlepszej okazji nie wykorzystał A. Jura, który mógł skompletować hat-tricka.
W 90 minucie przypieczętowaliśmy zwycięstwo kolejną bramką. Akcję rozpoczął M. Kowalczyk i sam ją skończył po asyście wprowadzonego kilka minut wcześniej P. Nawizowskiego.

Przeciwnik okazał się wymagającym rywalem, a kilku zawodników przypomniało, że jeszcze kilka sezonów temu grało na poziomie 3 ligi. Nasz zespół natomiast pokazał charakter i wolę walki, mimo niekorzystnego wyniku potrafił się podnieść i osiągnąć sukces.

Cieszą 3 punkty na zakończenie rundy, bardzo dla nas trudnej, które pozwoliły na tzw. bufor bezpieczeństwa nad strefą spadkowo-barażową, pozwalające z optymizmem odpocząć i z większym spokojem przygotować się do wiosny.

Niebawem szczegółowe statystyki całej rundy jesiennej. 

Drużyna wystąpiła w składzie:

M. Marek - P. Bednarek, M. Sowiński (58' P. Nawizowski), M. Niezabitowski, T. Waszczyk, M. Piasecki, M. Morawiak (73' P. Wyrzykowski), M. Kowalczyk (93' E. Klajnowski), D. Kowalczyk, A. Bogucki (kpt.), A. Jura

Rezerwa:
M. Maciejczyk, B. Michalik, M. Nabiałek

Foto by M.Kloczkowski.
 
 
« wstecz