Stadion

* Do 2012r. infrastruktura Klubu obejmowała boisko sportowe, którego właścicielem jest stowarzyszenie LKS „Warta” (teren przekazany przez Gminę  Mstów w 2002 r. na cele statutowe Klubu) oraz budynek, wybudowany jeszcze w latach 80-tych.

Dodatkowo (w 2004 r. oraz 2013r.) stowarzyszenie LKS „Warta” Mstów uzyskało od Wspólnoty Gruntowej Mstowa tereny, przylegające do boiska (z  przeznaczeniem również na cele rekreacyjno- sportowe).* Od 2013r. funkcjonuje nowoczesny kompleks sportowy na terenie LKS "Warta" Mstów. Dobiegła końca inwestycja pn. „Budowa nowoczesnej, ogólnodostępnej infrastruktury sportowej w Gminie Mstów”.Przedmiotem projektu była budowa otwartych boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią oraz budynku socjalno-sanitarnego z wielofunkcyjną salą sportową.


 

warta1947e  obiekt2  obiekt1

p1020137_od_adamam  warta1947i


 


Hall i recepcja


dni2  dni1  dni3
 


Szatnie sportowe i sanitariaty


dni8  dni12  dni9

dni10
 


Strefa Aktywności Rodzinnej (fitness,siłownia, tenis stołowy)


siownia1  dni21


 

Pokój Zarządu
 

dni17  dni18"Warta" Mstów istnieje od 1947r.

bramanowe
Teren, należący do stowarzyszenia LKS "Warta", znajduje się w malowniczo położonym uskoku rzeki Warty, na popularnych mstowskich „błoniach”. Szerokie koryto rzeki umożliwia spływy kajakowe, przy boisku corocznie odbywają się również wszelkie gminne festyny, np. Noc Świętojańska czy Pożegnanie Lata.

warta1947a  przeom_warty

Przełom rzeki "Warty" w okolicy Mstowa
 

Mstów od lat jest również przystankiem dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę. W sezonie letnim na błoniach przylegających do istniejącego boiska L.K.S. „Warta”, gromadzą się tysiące pielgrzymów.

Należy także nadmienić, iż „Warta” od lat udostępnia bezpłatnie boisko podopiecznym Katolickiego Ośrodka „Betania” (Ośrodek ten zajmuje się pomocą osobom uzależnionym).

« wstecz